• 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05

MIRRA

  ID produktu:
Pojemność: 15 ml


Commiphora myrrha            

Rodzina: Burceraceae Mirra

 

 

 

 

 

 

 


Pismo Święte:
Księga Rodzaju 37: 25, 43: 11; Księga Wyjścia 30: 23; Księga Estery 2: 12; Księga Psalmów 45: 8; Księga Przysłów 7: 17 (również w Księdze Wyjścia 30: 34 jako „stacte”); Pieśń nad Pieśniami 1: 13, 3: 6, 4: 6, 14, 5: 1, 5, 13; Ewangelia wg św Mateusza 2: 11, 26: 7, 9, 12; Ewangelia wg św Marka 14:3, 4, 15: 23; Ewangelia wg św Łukasza 7: 37, 38, 46, 23: 56; Ewangelia wg św Jana 11: 2, 12: 3, 5, 19: 39.

Źródło:
Gumowa żywica z pni i gałęzi drzew. Warto zauważyć, że frankincense to także gumowa żywica z drzew rosnących na pustyni z tej samej rodziny – burseraceae – jak również Balsam z Gilead.

Właściwości chemiczne:
półtoraterpeny 62%; półtoraterpeny furonics; ketony półtoraterpen; węglowodory; aldehydy.

Starożytne Zastosowanie:
Matki w ciąży namaszczały się aby ochronić się przed infekcjami i aby mieć dobre samopoczucie. Wierzyły również, że ochroni to ich dzieci przed klątwą pokoleń (Księga Wyjścia 20: 5, 34: 7; Księga Liczb 14: 18; Księga Powtórzonego Prawa 5: 9). Dyfuzowany i wdychany w czasie pracy redukował lęk, niepokój i umacniał spokój a masowany w krocze ułatwiał rozciąganie. Używany po porodzie aby zapobiec lub usunąć rozstępy. Czasami wcierany w pępowinę noworodków aby chronić pępek przed infekcją, co symbolizowało odcięcie klątwy pokoleń odziedziczonej po przodkach. Być może z powodu wszystkich tych zastosować przyniesiono Myrrh Marii i malutkiemu Jezusowi. Używany również w starożytnych czasach w chorobach skóry, higienie jamy ustnej, balsamowaniu i jako odstraszacz owadów. Egipcjanie nosili stożki tłuszczu na głowach zawierające myrrh, które się topiły w słońcu pustyni i utrzymywały ich ciała skąpane w myrrh i innych olejkach.
Myrrh był zawsze popularnym olejkiem bazowym, od czasów starożytnych do dzisiaj, przedłuża żywotność zapachu innych olejków. Tym samym był mieszany z wieloma perfumami i maściami w czasach biblijnych. W Piśmie Świętym słowo oznaczające myrrh, „muron”, często było tłumaczone jako „maść”, bez zdradzania czy w jej skład wchodził faktycznie myrrh. (Zobacz Rozdział 10).

Współczesne Zastosowanie:
Antyseptyczny, równoważy pracę tarczycy i systemu wydzielania dokrewnego, wspiera system odpornościowy. Zapalenie oskrzeli, biegunka, pleśniawki u dzieci, grzybica pochwy, stóp, skóry głowy, wirusowe zapalenie wątroby, popękana skóra, zmarszczki. Przynosi emocjonalną ulgę. Półtoraterpeny przeprogramowują nieprawidłowe informacje zapisane w DNA na poziomie komórkowym, tym samym przynosząc całkowite wyleczenie. Jak w czasach starożytnych, mirra jest wciąż używana jako baza do przedłużania innych zapachów. Antynowotworowy.

Wzmacnia system immunologiczny, chroniąc wątrobę przed toksycznymi substancjami, usprawnia jej funkcje. Jest bogaty w wiele składników mineralnych: w potas, sód, krzem, cynk i chlor.
Jest używany w wielu perfumach jak Alliage (Este Lauder), Matchbelli (Matchbelli) i LeSport (St. Lsurent), które także zawierają sandalwood.
Sposób użycia: miejscowo, doustnie.

Olejek myrrh można znaleźć w:
7th Heaven Kit (Humility, White Angelica), Exodus II,  3 Wise Men, Abundance, Hope.

Temperatura wrzenia > 200 F

Miejsce uprawy: Somalia

Metoda pozyskiwania:
Parowa destylacja z żywicy

Skład chemiczny:
Węglowodory; póltoraterpeny; półtoraterpenony; ketony; aldehydy

Działanie:
Antyinfekcyjny; przeciwwirusowy; przeciwpasożytniczy; przeciwzapalny; łagodzi problemy skórne; reguluje nadczynnośc tarczycy i wspiera system immunologiczny.

Znajduje się w:
Abundance, Exodus II, Hope, Humility, Legacy, 3 Wise Men, White Angelica, Boswellia Wrinkle Creme, Protec, Rose Ointment, Sandalwood Moisture Creme, Sandalwood Toner i Thyromin.

Historyczne zastosowanie:
Arabowie urzywali olejku z mirry do łagodzenia spierzchniętej i popękanej skóry oraz na zmarszczki. Jest jednym z olejków o najwyrzszej zawartości póltoraterpenów grupy składników które mają bezpośrednie działąnie na podwzgórze, przysadkę mózgową i jądro migdałkowate-źródło naszych emocji. Mirra jest urzywana w szerokiej gamie produktów higieny intymnej.

Zalecenia:
Zapalenie oskrzeli, biegunka, czerwonka, nadczynność tarczycy, pleśniawka, wrzody, pleśniawka pochwy i wirusowe zapalenie wątroby.

Pozostałe zastosowanie:
Astma, egzema, bielnik, zapalenie i infekcje dziąseł, hermoroidy, opryszczka, grzybica, ból gardła, spękana i spierzchnięta skóra, rany oraz zmarszczki.

Jak stosować:
Umieszczamy na określonym miejscy bądź rozmasowywujemy z olejkiem v-6, możemy dodac do wody lub jedzenia jako suplement diety.

Wpływ zapachu:
Mirra przyczynia się do zwiększenia duchowej świadomości oraz podnosi na duchu.

Olejki towarzyszące:
Frankincense, lavender, patchouly, sandalwood, i wszystkie ? korzenne - spice olejki.

Wybrane badania:
Al-Awadi FM, et al. “Studies on the activity of individual plants of an antidiabetic plant mixture.” Acta Diabetol Lat. 1987;24(1):37-41.

Dolara P, et al. “Analgesic effects of myrrh.” Nature. 1996 Jan 4;379(6560):29.

Michie CA, et al. “Frankincense and myrrh as remedies in children.” J R Soc Med.  1991;84(10):602-5.