Oczyszczanie i diety z użyciem olejków eterycznych i preparatów uzupełniających dietę

03 maj 2014 by Artykuły 12633 Views
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niebezpieczeństwa skażenia wewnętrznego

Wraz ze starzeniem się ludzkiego ciała istnieje ryzyko nagromadzania się coraz większego skażenia chemicznego w tkankach. Kiedy toksyny się akumulują, ciało może cierpieć z powodu odbierających energię skutków słabego zdrowia i chorób układu trawienia.

Dlatego oczyszczanie organizmu jest tak ważne. Kiedy ciało jest oczyszczone z zanieczyszczeń metalami ciężkimi, nie strawionego pożywienia i wewnętrznego zanieczyszczenia, organy i tkanki uwalniane są od niesamowitego wysiłku. Funkcje odpornościowe są wzmocnione i w szczególności wysiłek wątroby jest zredukowany.

Oczyszczanie staje się szczególnie ważne kiedy są spożywane produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięso i nabiał. Pokarmy te są nasycone występującymi naturalnie odpowiedzialnymi za choroby drobnoustrojami. Zgodnie z Prof. Dr Robertem O. Young mięso zawiera średnio od 300,000 do 3 milionów drobnoustrojów na jeden gram, lub z grubsza 336 milionów na porcję. Ser zawiera 300,000 do 1 miliona drobnoustrojów na gram; mleko – 20,000. Te produkty pochodzenia zwierzęcego mogą być poważnym źródłem zanieczyszczenia wewnętrznego. Czyste jedzenie pochodzenia roślinnego, z drugiej strony, zawiera tylko 10 drobnoustrojów na gram.

 

Ludzie zostali zbudowani zasadniczo jako zjadacze roślin, nie zwierząt. Nasz długi przewód pokarmowy jest podobny do przewodów pokarmowych wielu gatunków odżywiających się roślinami i jest specyficznie zaprojektowanych przez naturę do trawienia bogatej we włókna i błonnik, opartej na roślinach, diety. Jego długość pozwala enzymom uwolnić składniki odżywcze z pokarmów. Kontrastuje to wyraźnie z krótkim przewodem pokarmowym mięsożernych zwierząt, który jest zaprojektowany aby szybko trawić przechodzące mięso, nie pozwolić mu ulec rozkładowi, być pożywką dla grzybów i powodować chorobę.

Co się dzieje kiedy mięso i nabiał są spożywane przez ludzi bez odpowiedniej ilości błonnika? Bez błonnika, proteiny te przechodzą przez nasz długi przewód pokarmowy bardzo powoli i łatwo zostają uwięzione w wielu jego zakątkach i szczelinach. Działają tam jak toksyczne bomby zegarowe, ulegające rozkładowi kieszonki na wpół strawionego pokarmu stopniowo uwalniają swój ładunek metali ciężkich, chemikaliów, hormonów, i toksyn bezpośrednio do krwi i tkanek. Nawet gorzej, te niestrawione odpadki są poddawane w naszym ciele fermentacji, pod wpływem naturalnie występujących drożdży i grzybów, i zanieczyszczają nas toksycznymi produktami ubocznymi nazywanymi mykotoksynami. Mykotoksyny te zostały uznane za przyczyny wielu chorób.

Kto potrzebuje oczyszczania?

Każdy potrzebuje oczyszczania. Wszyscy jesteśmy zestresowani, w mniejszym lub większym stopniu, przez wieczne osadzanie się nagromadzonych toksyn, chemikaliów, bakterii i pasożytów. Wybitny badacz medycyny Dr Kenneth Bock, utrzymuje, że ludzie to „chodzące toksyczne śmietniki”. Dlaczego? Z powodu przemysłowych odpadów, herbicydów, pestycydów, środków konserwujących i metali ciężkich, które mimowolnie wchłaniamy z naszego pożywienia, kosmetyków, powietrza, i wody – nawet wypełnienia naszych zębów zawierają rtęć. Co więcej, ludzie znajdują się na szczycie łańcucha pokarmowego co oznacza, że jesteśmy narażeni na koncentrację potencjalnie szkodliwych dawek chemikaliów z mięsa i produktów mlecznych, które spożywamy.

Zgodnie z zakrojonym na szeroką skalę badaniem przeprowadzonym w 1990 roku przez Agencję Ochrony Środowiska, każda sprawdzona osoba wykazywała dowody na skażenie petrochemiczne w tkankach i tłuszczu. Niektóre ze znalezionych substancji chemicznych zawierały styren (używany w plastikach), ksylen (rozpuszczalnik w farbie i benzynie), benzen (substancja chemiczna znaleziona w benzynie), i toluen (kolejny rakotwórczy rozpuszczalnik).

Stan zapalny to jeden z głównych czynników składających się dzisiaj na chorobę w ludzkim ciele – jako główny przykład można podać choroby serca. Wiele ludzi nie rozumie jak ktoś w miarę zdrowy, z niskim poziomem cholesterolu, normalnie funkcjonującymi tętnicami, i zdrowymi ścianami tętnic, może nagle dostać ataku serca, jednak zdarza się to aż zbyt często.

Co powoduje stan zapalny i jak się on objawia w naszym organizmie? Może być kilka powodów stanu zapalnego: infekcja bakteryjna (jak np. chlamydia powodująca zapalenie płuc), uboga dieta, chemikalia, zachwiania hormonalne, lub fizyczne obrażenia.

Kiedy pojawia się stan zapalny wątroba uwalnia białko nazywane „C-reaktywnym”. Poziom tego białka oznacza zaawansowanie stanu zapalnego w miejscach takich jak wyściółka arterii serca. Nagromadzenie białka C-reaktywnego i nadmiar białka w osoczu krwi może zmienić pH krwi i funkcje komórkowe oraz przyspieszyć tworzenie się nowotworów i predysponować do choroby serca. Właściwie, badanie poziomu białka C-reaktywnego może pomóc lekarzom w przewidywaniu ryzyka ataku serca czy udaru.

Oczyszczanie pozwala organizmowi działać w kierunku zwalczania choroby bez obciążenia czy przeładowania nagromadzeniem toksyn, śluzu i pasożytów zbieranych prze lata.

Zrozumienie całkowitego oczyszczania

Idealny program oczyszczania powinien połączyć duże spożycie wody z dużej-mocy ziołami, enzymami trawiennymi i olejkami eterycznymi o wartości terapeutycznej. Olejki eteryczne mają specjalną rozpuszczalną w tłuszczach budowę, która daje im nieprawdopodobną zdolność penetrowania błony komórkowej, rozbijania niestrawionego pożywienia i stawiania oporu toksynom. Olejki eteryczne dostarczają również tlen, który ma nieporównywalne właściwości hamowania wzrostu wielu typów drobnoustrojów. W istocie wiele olejków eterycznych było badanych dla ich unikalnych przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwpasożytniczych właściwości. Niektóre olejki, jak rosemary (rozmaryn), wykazują znaczące działanie bakteriobójcze, udokumentowane wieloma badaniami opublikowanymi w magazynach naukowych.

Skonsultuj się z lekarzem

Każdy kto przeprowadza oczyszczanie lub głodówkę przez więcej niż trzy dni powinien robić to pod profesjonalnym nadzorem. Nigdy nie należy rozpoczynać długotrwałej głodówki jeśli nie głodowało się wcześniej regularnie przez co najmniej dwa lata. Tego typu głodówka zawsze powinna być przeprowadzona pod kontrolą.

Program oczyszczania powinien wziąć pod uwagę wiele różnych części ciała (okrężnicę, jelita, żołądek, wątrobę, trzustkę) i objąć wiele różnych typów zanieczyszczenia wewnętrznego, włączając nagromadzenie odpadków, metale ciężkie, pasożyty, grzyby i drożdże.

Kiedy powinno się oczyszczać?

Oczyszczanie organizmu nie powinno być tylko wydarzeniem raz lub dwa razy w roku. Powinno być ciągłe.

Oczyszczanie jest szczególnie ważne dla osób powyżej czterdziestego roku życia. Z wiekiem nagromadza się w naszych ciałach wielki zapas resztek w wyniku zmniejszenia produkcji kwasów i enzymów w żołądku. Bez odpowiedniej produkcji enzymów, brakuje nam zdolności do właściwego rozbijania niestrawionych białek i innych fermentujących odpadków, które blokują nasz system trawienny i powstrzymują wchłanianie składników odżywczych.

Aby wydobyć jak najwięcej z każdego reżimu oczyszczania, trzeba pić bardzo dużo destylowanej lub oczyszczonej wody (nigdy chlorowanej, z kranu) w ciągu dnia. Dobrze jest podzielić wagę ciała (w funtach) na pół, i pić taką samą ilość wody w uncjach. Na przykład, osoba ważąca 150 funtów powinna wypić 75 uncji wody (ok. 7-8 szklanek) dziennie.

Wielkie oczyszczania Stanley’a Burroughs

Wielkie Oczyszczanie to nie głodówka ale program oczyszczania. Prawdziwa głodówka składa się tylko z wody, kiedy oryginalne Wielkie Oczyszczanie włącza mieszankę soku z cytryny, syropu klonowego i pieprzu cayenne, co jest spożywane w ciągu dnia jako źródło kalorii, witamin i minerałów.

UWAGA: Doświadczenia kliniczne pokazują, że lepiej jest używać syropu z Agawy niż Syropu Klonowego typu B, jak pokazano to w programie niżej. Stanley Burroughs nie miał możliwości przetestowania tego nigdy w ciągu swojego życia, więc w jego przepisie pozostał syrop klonowy. Wielkie Oczyszczanie jest idealne dla każdego kto nie ma cukrzycy i może bezpiecznie oczyszczać się przez przynajmniej trzy do siedmiu dni. Idealny czas oczyszczania to jeden do trzech tygodni. Jak w każdym programie, w którym ogranicza się ilość kalorii, zaleca się konsultacje z lekarzem przed podjęciem się jakiejkolwiek przedłużonej głodówki lub oczyszczania.

Program: Wziąć sok z ½ świeżej cytryny (najlepiej organicznej). Sok zmieszać z 8 uncjami destylowanej

wody. Dodać 1-2 łyżek nektaru z agawy (lub syropu klonowego typu B)

Dodać nie więcej niż 1/10 łyżeczki pieprzu cayenne (czerwonego).

Zacząć od szczypty lub dwóch pieprzu i stopniowo zwiększyć do 1/10 łyżeczki. Nie należy wkładać pieprzu cayenne do kapsułek i przyjmować oddzielnie. Zmienia to działanie formuły, i wysłane bezpośrednio do żołądka może powodować nadmierne wydzielanie śluzu, oraz stan zapalny. Może to prowadzić do zapalenia zatok, problemów ze śluzówką jelit, oraz przyczynić się do zespołu zapalenia jelita grubego.

Pić tyle 10 uncjowych szklanek ile przypada na daną masę ciała na dzień. Jeśli ktoś waży 100 funtów to powinien pić połowę masy ciała w uncjach, to jest 50 uncji lub 5 szklanek.

Syrop z agawy lub syrop klonowy typu B to dwa z najbardziej zbalansowanych cukrów, zawierających równowagę jonów dodatnich i ujemnych. Nie wchodzą do krwioobiegu tak gwałtownie jak miód lub cukier co jest lepsze dla ludzi którzy reagują niekorzystnie na cukier, (stają się niespokojni, cierpią na bezsenność i nadmiar energii po spożyciu cukru), lub są zagrożeni cukrzycą. Cukrzycy powinni na pewno zastąpić syrop klonowy agawą, używając ¼ łyżki. (Jeśli są problemy z dostaniem syropu klonowego typu B, można go sprowadzić z Creer Labs w Utah (801-465-5423).

W przeciwieństwie do popularnej opinii, cytryna nie zakwasza organizmu. Zmienia odczyn alkaliczny w ustach. Jeśli obserwujemy jakąkolwiek reakcję kwasową z użyciem wody z sokiem z cytryny to tylko z powodu minerałów w wodzie. Woda destylowana nie będzie reagowała w ten sposób.

Pieprz cayenne jest rozszerzaczem naczyń krwionośnych, termicznym ocieplaczem i źródłem witaminy A. Ludzie z grupą krwi 0 mają zazwyczaj słabe krążenie. W rezultacie ich temperatura ciała w czasie oczyszczania może spaść. Ponieważ cayenne to zioło znane z możliwości ogrzewania i przywracania krążenia, może być przyjmowane wewnętrznie lub stosowane zewnętrznie (zwłaszcza na stopach, ale w małej ilości). Pieprz cayenne jest również ciepłotwórczy. Używany w diecie, może przyczynić się do zwiększenia zdolności organizmu do spalania tłuszczu. Dla najgłębszego oczyszczania zaleca się oczyszczanie przez co najmniej dwa tygodnie. Ćwiczenia zwiększają działanie oczyszczające programu.

W czasie środkowego i końcowego etapu oczyszczania zmienia się chemia ciała i poziom energii może zacząć się zwiększać. Niektórzy mogą uskarżać się na bóle głowy, bóle żołądka, czy brak energii, kiedy toksyny i pasożyty zotają uwolnione z organizmu. Symptomy te będą krótkotrwałe. Ważne jest aby utrzymać pozytywne nastawienie w czasię oczyszczania czy głodówki. Jeśli jest się nie przyzwyczajomyn do procesu, można się przygotować przez poszczenie jeden dzień w tygodniu. Niedziela czy dzień Sabatu są wspaniałe do tego celu. Największą przeszkodą w osiągnięciu sukcesu w oczyszczaniu jest strach przed porażką i brak wiedzy czego możemy oczekiwać.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli się posci przez 24 godziny, łatwiej jest zacząć w południe jednego dnia i skończyć w południe natępnego dnia lub od wieczora do wieczora.

Znowu, należy pić dużo wody.

Na początku głodówki można doświadczyć kilku nieprzyjemnych efektów ubocznych oczyszczania jak ból głowy, mdłości, wzdęcie czy rozdrażnienie. Te symptomy są częścią reakcji na oczyszczanie i są często rezultatem czyszczenia organizmu z toksyn i odpadków, co zazwyczaj ma miejsce pomiędzy 12 i 36 godziną.

Jeśli symptomy te występują, można zmniejszyć przyjmowanie płynów, i zamienić je na soki warzywne: z marchwi, marchwi i selera, i mieszanki pół na pół: marchew z selerem, szpinak z brokułami, to jest naprawdę smaczne. Marchew z odrobiną soku z jabłek lub marchew i jabłko z sokiem z cytryny ułatwia kontynuację oczyszczania. Sześć uncji soku z marchwi, jedna uncja soku z jabłek i ½ uncji soku z cytryny pomoże w utrzymaniu pH na stałym poziomie, spowolni biegunkę i utrzyma akcję oczyszczania.

Jeśli występują mdłości lub wzdęcie, może wskazywać to na: (1) trucizny mogą być uwalniane bardzo gwałtownie i są kierowane z powrotem do wątroby. Utrzymywanie wątroby czystej i wypłukanej jest szczególnie ważne. Byłoby więc dobrze przyjąć olejek eteryczne Ledum (bagno) w kapsułce na wieczór i wcześnie rano. Ledum (bagno) ma bardzo silny wpływ na wątrobę i nerki jako środek moczopędny i rozszerzacz dróg żółciowych. Drugim powodem złego samopoczucia może być to, że okrężnica nie wydala dobrze ponieważ jest skurczona, i nie ma perystaltyki (przypominające fale ruchy jelit, które wydalają odpadki z organizmu), i/ lub z powodu wypadnięcia z ograniczeń węzłów, pętel i skrętów okrężnicy. Terapia głębokiej Irygacji Jelit (ang. Hydro Colon Therapy) to bardzo silnie działający zabieg oczyszczający organizm i sprzyjający odtworzeniu perystaltyki. Przenośne zestawy do irygacji jelit przeznaczone do użycia w domu są dostępne w Young Living Research Clinic (801) 489 - 8650. Ich użycie należy skonsultować ze specjalistami Young Living lub kwalifikowanym terapeutą.

 

Mieszanka do irygacji jelit

Zmieszać:

 • 5 kropli rosemary (rozmaryn)

 • 5 kropli basil (bazylia)

 • 4 krople fennel (koper)

Dodać do wody przeznaczonej do irygacji i dobrze wymieszać.

W razie jakichkolwiek wątpliwości dobrze jest skonsultować się ze swoim lekarzem.

W czasie oczyszczania można także doświadczać niespodziewanych emocjonalnych odblokowań. Jest wiele mieszanek olejków eterycznych zaprojektowanych tak aby pomogły kontrolować, formować i ułatwiać to wyzwolenie emocji. Zioła takie jak St. John’s wort (dziurawiec Sw. Johna), kava (Macropiper methysticum), i hops extract (wyciąg z chmielu) są wspaniałe jeśli chodzi o radzenie sobie ze stresem i negatywnymi emocjami. Olejki eteryczne valerian (waleriana), Roman and German chamomile (rumian szlachetny i rumianek pospolity)i lavender (lawenda)są wyjątkowo korzystne. Mieszanki olejków eterycznych z tangerine (mandarynką), lavender (lawendą), Roman chamomile (rumianem szlachetnym), blue tansy(złocieniem) uspokajają i relaksują. Olejek Lemon (cytryna) jest również uspokajający. Większość olejków cytrusowych zawierających aldehydy może mieć w tej sytuacji działanie bardzo uspokajające. Witamina B12 i kwas foliowy są także bardzo ważne dla utrzymania równowagi emocjonalnej.

Idealnie, olejki te czy zioła powinny być przyjmowane techniką oralną lub infuzyjną (pryskane prosto do wewnątrz jamy ustnej, skąd mogą być najbardzije efektywnie dostarczone do krwi).

Pierwsze 2 do 4 dni głodówki są zazwyczaj najtrudniejsze, ponieważ trzeba przezwyciężyć potężną psychologiczną potrzebę jedzenia. Nasze ciało jest oczyszczane z pasożytów i rozkładających się toksyn, dlatego doświadczamy nagłych przypływów energii i dobrego samopoczucia. Po 4 do 6 dni mogą zacząć się pojawiać w odchodach tasiemce, owsiki i obleńce. Fizyczny głód zniknie. Wraz z postępowaniem oczyszczania, umysł będzie bystrzejszy, poprawi się pamięć i nastrój będzie bardziej optymistyczny.

Należy pamiętać, że najważniejsze jest picie w ciągu dnia dużej ilosci wody destylowanej, przynajmniej 8 do 10 ośmio uncjowych szklanek. Woda jest podstawą nie tylko do wypłukiwania toksyn, ale też do utrzymywania mechanizmu przemiany materii w komórkach w dobrej kondycji.

Całkowite Oczyszczanie

Trudno jest przejąć kontrolę nad zanieczyszczeniem wewnętrznym, prostym jednorazowym zabiegiem lub jednym czarodziejskim rozwiązaniem. Całkowite oczyszczanie wymaga serii różnych rozwiązań nakierowanych na specyficzne systemy naszego organizmu. Oczyszczanie wątroby wymaga innych ziół, olejków i minerałów niż oczyszczanie okrężnicy, które wymaga innego oczyszczania niż jelita. Całkowite oczyszczanie wymaga także szerokiej gamy produktów, które przeciwdziałają różnego rodzaju czynnikom zanieczyszczającym i dobnoustrojom, nie tylko jednemu. Zanieczyszczenia, jak metale ciężkie, potrzebują innego zestawu narzędzi, aby je unieszkodliwic i wyczyścić z organizmu niż pasożyty.

Ważną częścią programu całkowitego oczyszczania są olejki eteryczne. Wysoce przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne, olejki eteryczne pomagają rozpuścić chelatujące toksyczne chemikalia i trucizny w organizmie. Wspomagają one również funkcje trawienne przez wspieranie wydzielania i produkcji naturalnych enzymów, które wzmacniają perystaltykę okrężnicy co jest podstawą wydalania odpadków.

Oczyszczanie Ziołowe Okrężnicy : ComforTone

Niektóre z najlepszych naturalnych środków przeczyszczających zawierają cascara sagrada (korę szakłaku amerykańskiego), diatomaceous earth (ziemię okrzemkową), buckthorn bark (korę Cascara), licorice root (korzeń lukrecji), apple pectin (pektyny jabłek), bentonit (produkt wietrzenia skał wulkanicznych) i black current extract (wyciąg z czarnej porzeczki). Zioła te są w szczególności przydatne w oczyszczaniu okrężnicy (jelita grubego) i mogą pomóc w przeciwdziałaniu wzdęciom i zaparciom. Oczyszczanie okrężnicy z toksyn i zanieczyszczeń jest tak ważne jak oczyszczanie jelita cienkiego. Odpadki i gazy przetrzymywane w okrężnicy mają o wiele większy poziom koncentracji toksycznych produktów ubocznych niż te w jelicie cienkim. Kiedy dostaną się one do organów i tkanek, mogą dokonać spustoszenia w naszym organizmie.

Olejki eteryczne Melaleuca alternifolia (drzewo herbaciane), rosemary officinalis cineol (rozmaryn), tarragon artemisa (estragon), bergamot (bergamota), fennel (koper włoski, fenkuł), St. John's wort (dziurawiec Sw. Johna), German chamomile (rumianek pospolity) i melissa (melisa) razem z basil eugenol (eugenolem bazylii) wspomagają perystaltyke i wzmagają wydzielanie soków trawiennych w jelitach przez wspieranie większego i lepszego trawienia. Olejek peppermint (mięta pieprzowa) również wspomaga perystaltykę.

Program:

Przyjmować dwie kapsułki rano i wieczorem przez dwa dni. Ruchy jelit powinny wzrosnąć do 3-4 dziennie. Jeśli wydalanie nie poprawi się, należy zwiększyć dawkę do 3 kapsułek rano i wieczorem. Nie należy przekraczać dawki 8 kapsułek dziennie bez konsultacji z lekarzem.

Jeśli pojawią się tylko skurcze bez żadnych rezultatów, może oznaczać to odwodnioną okrężnicę, kurczową okrężnicę, utratę perystaltyki lub wpadniętą okrężnicę.

Irygacja jelit może być pomocna. Można też pić 8 uncji aloe vera (soku z aloesu) i/ lub soku ze śliwek na dzień. W czasie oczyszczania potrzeba nam 20 procent więcej wody. Woda, jednakże, nie nawilża. Zmiękcza i wypłukuje. Kleiste i twarde stolce oraz kurcz okrężnicy wskazują na odwodnienie spowodowane piciem nie wystarczającej ilości płynów.

Kiedy ruchy jelit pojawią się 3 do 4 razy dziennie, ComforTone wykonał swoją pracę. Jeśli regularność ta zostanie utrzymana po zaprzestaniu przyjmowania ComforTone, przyjęta ilość była wystarczająca. Idealne ruchy jelit to jedno wydalanie po każdym posiłku spożytym w ciągu dnia. Kiedy ilosć ruchów obniża się do 1lub 2 na dzień i zaczynamy czuć się ociężale, ospale, należy zacząć znowu przyjmować ComforTone. Później można całkowicie zredukować dawkę ComforTone do zera lub potrzebować 1-2 kapułek dziennie przez kilka tygodni zanim nie poczujemy, że nie potrzebujemy go już wcale.

Każdy, włączając kobiety w ciąży, powinien przestać przyjmować ComforTone jeśli biegunka trwa dłużej niż jeden lub dwa dni. Można zacząć przyjmować znowu ale mniejszą dawkę. Poza tym przyjmowanie ComforTone jest bezpieczne przez cały czas trwania ciąży.

ComforTone i JuvaTone nie powinny być przyjmowane razem, ponieważ mogą uwolnić zbyt wiele toksyn do organizmu w tym samym czasie, powodując mdłości, wymioty, zawroty głowy lub poważny dyskomfort. Najlepiej jest przyjmować je w odstępie godziny aby mogły działać oddzielnie w organizmie.

 

Błonnik Oczyszczający Jelita: ICP

Grubo zmielone ziarno bogate w rozpuszczalny i pół-rozpuszczalny błonnik jest jednym z najlepszych środków oczyszczających jelita, jaki znamy. Łuski i zmielone psyllium (babkowate), otręby ryżowe, otręby owsiane, siemię lniane i ziarno kopru pomagają rozluźnić i wydalić z jelit niestrawione i fermentujące materiały, które mogą blokować przyswajanie wartości odżywczych i zatruwać wewnętrzne środowisko organizmu.

Błonnik działa jak biochemiczna gąbka, absorbując zanieczyszczenia, gazy i toksyny. Przyspiesza on też przepływ odpadków przez jelita, pomagając zminimalizować wpływ szkodliwych substancji. Im wolniejszy „czas przepływu” lub ruch odpadków przez system trawienny, tym wyższe prawdopodobieństwo zachorowania.

Błonnik zaspokaja apetyt dając ludziom uczucie sytości bez dodawania niepotrzebnych kalorii. Błonnik może również pomóc wyrównać poziom cukru we krwi. Pomaga także zachować regularność kiedy się starzejemy, zapobiegając i przezwyciężając zaparcie, biegunkę i gazy. Olejki eteryczne, jak fennel (koper), tarragon (estragon), ginger (imbir), lemongrass (palczatka pogięta), rosemary (rozmaryn), basil (bazylia), St. John's wort (dziurawiec Sw. Johna), bergamot (bargamota), German chamomile (rumianek pospolity), lemon verbena (werbena cytrynowa) i melissa (melisa) nie tylko pomagają rozpuscić toksyny chelatujące, ale również zwalczają chorobowe drobnoustroje, które zamieszkują w jelitach.

 

Program :

1 łyżkę ICP zmieszaną ze szklanką wody przyjmować rano i wieczorem przez dwa do trzech dni. Po 2-3 dniach, zwiększyć dawkę do 2 łyżek rano i wieczorem w czasie oczyszczania, pijąc jednocześnie dużo wody.

Aby podtrzymać uzyskane efekty należy przyjmować 2 łyżki 3-4 razy na tydzień.

Beta karoten, znajdujący się w soku z marchwi i soku z buraków, również pomaga w eliminacji.

Olej z carrot seed (marchew zwyczajna) odtruwa wątrobę, a w połączeniu z olejkami geranium (geranium) i lemongrass (palczatka pogięta), może pomóc wyeliminować kamień żółciowy, oczyścić jelito i uwolnić od wzdęć. Na kamienie w nerkach najlepiej działają ledum (bagno), juniper (jałowiec) i geranium (geranium). Aby pozbyć się wzdęć, należy użyć olejek fennel (koper), St. John’s wort (dziurawiec Sw. Johna), tarragon (estragon) i peppermint (mięta pieprzowa).

Aby utrzymać jelito w zdrowiu, najlepiej trzymać się z daleka od przetworzonych i pasteryzowanych produktów mlecznych, włączając sery z wyjątkiem sera koziego. Inne produkty, których należy unikać, to rafinowany biały cukier, biała mąka, przetworzona sól, przetworzone pożywienie bogate w skrobię i smażone w głębokim tłuszczu. Są one zabójcze dla jelit. Trzeba także unikać chleba pieczonego z modyfikowanych zbóż i ziaren, które niszczą przewód pokarmowy. Chleb jest przetwarzany przez organizm w cukier a cukier będzie obrócony w tłuszcz.

Jeśli ComforTone lub ICP powodują zgagę, wskazuje to, że układ trawienny nie pracuje właściwie. Jeśli proces oczyszczania zredukował florę bakteryjną w jelitach można dodać do programu:

 • Essentialzyme: 1-3 tabletek z posiłkiem i do 6 z ciężkim, mięsnym pożywieniem, późno popołudniu lub wieczorem. Olejki, które mogą ulżyć w niestrawności to tarragon (estragon), fennel (koper), St. John’s wort (dziurawiec Sw. Johna), anise seed (ziarno anyżu) i German chamomile (rumianek pospolity). Przyjmować 3 do 4 kropli każdego z powyższych w podwójnej 00 kapsułce, przed lub po posiłku aby wspomóc trawienie.

 • Jogurt: zjesć ½ godziny przed posiłkiem na pusty żołądek.

Te środki uzupełniające zaopatrują żołądek w przyjazne bakterie i enzymy niezbędne do prawidłowego trawienia, przetwarzania i przyswajania. Master Formula HERS/HIS i CHILDREN’S, oraz Mineral Essence zapewniają minerały śladowe, które są potrzebne organizmowi do wytwarzania enzymów.

Przyjmowane razem, ComforTone i Essentialzyme mają efekt synergistyczny (połączone mają większy efekt, niż suma działania obydwu dodanych osobno), więc wymagana jest mniejsza dawka do osiągnięcia podobnych korzyści.

 

Oczyszczanie Enzymami : Essentialzyme

Enzymy pomagają rozbić na mniejsze części pożywienie i białka, które inaczej fermentowałyby i ulegały rozkładowi w naszym układzie żołądkowo – jelitowym. Niestrawione pożywienie obciąża nasz organizm, wysysa naszą energię i przyspieszają przyrost drożdży, grzybów, pasożytów, bakterii i drobnoustrojów, które przyczyniają się do chorób wirusowych, nieżytu żołądka, choroby Crohna i zapalenie uchyłku jelita. Nieodpowiednie działanie enzymów trawiennych może być także odpowiedzialne za chroniczne stany zapalne w innych miejscach organizmu, jak fibromyalgia bóle mięśni i całego ciała, ogółem zmęczenie), opryszczka, niemożność zwiększenia lub zmniejszenia masy ciała, nieświeży oddech, przykry zapach ciała, wysypki na skórze i migreny. Enzymy, takie jak pankreatyna, pankrelipaza, chymotrypsyna i trypsyna są bardzo wydajne w rozbijaniu białek.

Jednakże, jeśli organizm jest zakwaszony, chymotrypyna, trypsyna i enzymy nie będą efektywnie działać. Można wtedy wspomagać je enzymami z warzyw, niedojrzałego owocu papaja i ananasa (papaina i bromelaina).

Enzymy trawienne wspomagają całkowite trawienie i pomagają tym, którzy maja problemy z trawieniem i przyswajaniem pożywienia. Im więcej mamy lat tym więcej jedzenia zjadamy i więcej enzymów potrzebujemy do kompletnego trawienia. Enzymy są podstawą do uwalniania i przetwarzania witamin, minerałów i amino kwasów w pożywieniu.

Enzymy pomagają w trawieniu gotowanego i przetworzonego pokarmu, któremu brakuje naturalnych enzymów obecnych w naturalnym, świeżym jedzeniu.

 

Program:

Zachowawczo: 2-3 tabletek Essentialzyme lub Polyzyme 3 razy dziennie. Najlepiej przed posiłkami.

Kiedy jemy poza domem, można nosic tabletki przy sobie lub zażyć je po powrocie do domu. Po ciężkim, obfitym posiłku w nocy i przed pójściem do łóżka, należy zażyć tabletki aby pomóc zapobiec fermentacji.

Osoby z grupą krwi A, B i AB: 2-4 tabletek

Osoby z grupą krwi 0: 3-6 tabletek, jeśli jest taka potrzeba.


Rak i inne choroby zwyrodnieniowe

Należy zastosować „Terapię Gwałtownego Wzrostu Enzymów” (ang. Ramping Enzymes)


Program Ramping Enzymes:

Faza 1: 3 tabletki 3 razy dziennie. Zwiększać dawkę o jedną tabletkę dziennie aż do wystąpienia mdłości. Potem przerwać branie Essentialzyme na 24 do 36 godzin.

Faza 2: 4 tabletki 3 razy dziennie. Zwiększać dawkę o jedną tabletkę dziennie aż do wystąpienia mdłości. Odpoczywać (przerwać) znowu przez 24 do 36 godzin.

Faza 3: 5 tabletek 3 razy dziennie. Zwiększać dawkę o jedną tabletkę dziennie aż do wystąpienia mdłości. Znowu odpoczywać przez 24 do 36 godzin.

Faza 4: rozpocząć znowu z dawką, która była przyjmowana zanim pojawiły się trzeci raz mdłości. Na przykład: jeśli mdłości pojawiły się kiedy braliśmy 30 tabletek, to powinniśmy zacząć Fazę 4 od 29 tabletek rozłożonych w ciągu dnia. Kontynuować z tą dawką przez 6 tygodni.

Faza 5: w 7 tygodniu, zacząć program Ramping Enzymes od początku. Znaczy to, że zaczynamy Fazę 1 i zwiekszamy dawkę dzienną o jedną tabletkę aż do wystąpienia mdłości lub wymiotów. Powtórzyć i kontynuować przez 6 tygodni jak opisane wyżej.

Jeśli lekarz orzeknie, że nastąpiła remisja (cofnięcie się objawów), można przyjmować zachowawczo 20 – 30 tabletek dziennie przez jeden rok, 6 dni w tygodniu.

Zachowawczo: 6 tabletek Essentialzyme, 2 razy dziennie.

Uwaga: to jest bardzo rygorystyczny program, proszę więc skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem i być pod kontrolą lekarza w czasie trwania programu.


Oczyszczanie Wątroby :
JuvaTone , JuvaFlex , JuvaCleanse

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów w naszym ciele. Jest podstawą do oczyszczania krwi i gra kluczową rolę w przetwarzaniu węglowodanów w energię, jak również w przechowywaniu energii w formie glikolu i tłuszczów. Przepracowana wątroba może oddziaływać na nasz poziom energii, na trawienie, skórę i krew.

Tłuszcze i żółć w wątrobie łatwo mogą być nasączone toksycznymi substancjami chemicznymi i metalami ciężkimi. Kiedy się te toksyny zbierają wątroba zostaje obciążona i nie może właściwie odtruwać krwi. Symptomy przepracowanej i słabo funkcjonującej wątroby to choroby skóry (wysypki, egzema, zapalenie skóry), zmęczenie, bóle głowy, bladość, zawroty głowy, rozdrażnienie i słabe trawienie.

Jest kilka podstawowych składników jeśli chodzi o oczyszczanie wątroby. Cholina, inozytol, milk thistle (ostropest plamisty), schizandra (cytryniec chiński) i dl-methionina są badane dla ich własciwości chroniących, odtłuszczających i oczyszczających toksyny z wątroby. Oregon grape root (mahonia pospolita) jest źródłem berberyny, składnika badanego dla jego własciwości spowalniających niszczenie wątroby i marskosć wątroby, wiązane ze spożywaniem alkoholu i żółtaczką typu B i C.

Niektóre olejki eteryczne mogą również być pomocne w zwiększaniu przepływu żółci z wątroby. Olejki te to ledum (bagno), German chamomile (rumianek pospolity), carrot seed (marchew zwyczajna), helichrysum (kocanka włoska) i geranium (geranium). Olejek carrot seed (marchew zwyczajna) jest bardzo szanowany przez zielarzy z powodu roli jaką odgrywa w oczyszczaniu wątroby.

 

Toksyczność Rtęci

Rtęć jest obecna w szkodliwej ilości w organizmie każdej osoby w Stanach Zjednoczonych z powodu spożywania owoców morza (poziom rtęci metylowej w tuńczyku w puszkach jest szczególnym problemem) i amalgamatowych wypełnień używanych w stomatologii (które w około 50% składają się z rtęci). Ocenia się, że każdego roku około 22 miliony funtów rtęci jest umieszczane w ustach ludzi w formie wypełnień. Ocenia się, że osoba, która spożywa 6 uncjową puszkę jednego z pięciu najlepszych producentów tuńczyka (z poziomem ponad 0.64 %/mgrtęci metylowej) spożyje ponad dwudziestokrotną dawkę rtęci uważaną za bezpieczną przez Agencję Ochrony Środowiska.

Zgodnie z Centrum Kontroli Chorób, statystyki pokazują, że u jednej na osiem kobiet w wieku reprodukcyjnym w Stanach Zjednoczonych, poziom rtęci w tkankach może być niebezpieczny dla rozwijającego się płodu.

Metale ciężkie to jedne z najbardziej toksycznych trucizn na ziemi i mogą być powoli gromadzone w ludzkich tkankach powodując choroby neurologiczne, sercowo-naczyniowe i pewne typy raka.

Problem polega na tym, że metale ciężkie, takie jak rtęć i ołów formułują nierozpuszczalne sole metaliczne, które zostają uwięzione w tłuszczu w nerkach i nie mogą być szybko wydalone prze wątrobę. Ponieważ wątroba gra główną rolę w wychwytywaniu i stabilizowaniu rtęci, oczyszczanie wątroby z użyciem olejków eterycznych może być wspaniałą terapią służącą oczyszczeniu ciała z zatrucia metalami ciężkimi, które może przyczynić się do chronicznych chorób neurologicznych.


Badania Kliniczne z Użyciem Olejków Eterycznych Helichrysum, Ledum, Celery Seed (JuvaCleanse)

Badania kliniczne pokazują, że mieszanka olejków eterycznych helichrysum (kocanka włoska), ledum (bagno) i celery seed (seler zwyczajny) (JuvaCleanse) dramatycznie zwiększyła eliminacje metali ciężkich z organizmu, zwłaszcza rtęci, jednego z najbardziej toksycznych z nieradioaktywnych metali. Rtęć jest szczególnie szkodliwa dla mózgu i systemu nerwowego ponieważ może pokonać barierę krwi w mózgu i akumulować się bez końca w neuronach narządów ruchu.

W 2003 roku przeprowadzono badania z udziałem grupy czterech pacjentów w celu zbadania efektu trzech olejków eterycznych na wydalanie rtęci z moczem.

Cztery zdrowe osoby (w wieku 27 do 69 lat) przyjmowały dziennie dwie kapsułki (mniej więcej 1,500 mg) mieszanki ledum (bagno), helichrysum (kocanka włoska) i celery seed (seler zwyczajny) (JuvaCleane). Pierwsze badanie moczu przeprowadzono przed terapią z użyciem olejków, drugie i trzecie przeprowadzono dwa i trzy dni po rozpoczęciu terapii. Rezultaty pokazały, że u wszystkich z czterech uczestników wydalanie rtęci w moczu przynajmniej się podwoiło w czasie czterech dni trwania ewaluacji.


Program oczyszczania wątroby:

1 tydzień: 3 tabletki JuvaTone, 3 razy dziennie przez tydzień

2 tydzień: zwiększyć dawkę do 4 tabletek, 3 razy dziennie przez tydzień.

3 tydzień: zwiększyć dawkę do 5 tabletek, 3 razy dziennie przez tydzień.

4 tydzień: zwiększyć dawkę do 6 tabletek, 3 razy dziennie prze 90 dni.

Potem zmniejszać dawkę w odwrotnym porządku.

Odpoczywać przez dwa tygodnie po zakończeniu osmiu tygodni kuracji.

Powyższy program może być wyraźnie wzmocniony przez dodanie 10- 20 kropli JuvaCleanse (zażywanych w kapsułce, rano przed wstaniem z łóżka, z 12 uncjami czystej wody) i 1 – 3 łyżeczek JuvaPower dziennie, dodanych jako przyprawa do jedzenia.

Mieszanka Olejków Eterycznych JuvaFlex może być masowana na wątrobę raz dziennie i może być również aplikowana w gorącym kompresie. Można stosować w gorącym kompresie połączenie JuvaFlex i oleju rycynowego. Kompres można stosować kilka razy dziennie. JuvaFlex może również być stosowany na spody stóp z użyciem techniki Vitaflex na punkty wątroby. Może być także zażywany jako srodek uzupełniający dietę, 4 krople dwa razy dziennie zmieszane z sojowym/ ryżowym mlekiem.

Mdłosci lub wymioty wskazują na zatrutą wątrobę. Należy zatrzymać się i odpoczywać prze 2-3 dni a potem zacząć znowu od 1 -2 tabletek dziennie. Stopniowo zwiększać dawkę.

JuvaTone i ComforTone nie powinny być zażywane razem ponieważ mogą powodować wydzielanie zbyt dużej ilosci toksyn w tym samym czasie powodując mdłosci, wymioty, zawroty głowy i uczucie dyskomfortu. Najlepiej przyjmować je w odstępie godzinnym aby mogły zadziałać indywidualnie według potrzeb organizmu.

Po więcej informacji na temat oczyszczania wątroby i szczegółowy dzienny schemat proszę zajrzeć do „Re-JUVA-nate Your Health”, książki o oczyszczaniu wątroby dr Garego Younga.

Po więcej informacji na temat JuvaTone , można sięgnąć do Rozdziału 10 Uzupełnienie Diety (Dietary Suplements). Po więcej informacji na temat JuvaFlex i JuvaCleane – zobacz rozdział 3 Mieszanki (Blends).

 

Oczyszczanie z Pasożytów : ParaFree

Prawie każdy z nas ma pasożyty w takiej czy innej formie. W większosci są one zupełnie niezauważalne dopuki nie zaczynają powodować zmęczenia i złego samopoczucia.

Czyste olejki eteryczne posiadają jedne z najsilniejszych znanych własciwosci anty pasożytniczych. Niektóre z tych olejków to thyme (tymianek), clove (goździk), anise (anyż), nutmeg (gałka moszkatołowa), fennel (koper), vetiver (kuskus),Idaho tansy (wrotycz zwyczajny),cumin (kminek),Melaleuca alternifolia (drzewo herbaciane), ledum (bagno), melissa (melisa), bergamot (bergamota) i baylaurel (liść laurowy).

Wybierz trzy lub cztery olejki. Zmieszaj w równych proporcjach i napełnij podwójne 00 kapsułki. Zażywaj 3 do 6 dziennie przez 7 dni, odpoczywaj 7 dni i powtórz przez 7 dni. Powrórz ten trzy tygodniowy cykl siedem razy.

Olejki które mogą być pomocne w naturalnym chelatowaniu to helichrysum (kocanka włoska), orange (pomarańcza) lub lime (limona), cypress (cyprys) i ledum (bagno).

Program:

Czas trwania tego programu zależy od indywidualnych potrzeb.

Brać 3-6 kapsułek ParaFree, 2 razy dziennie przez jeden tydzień. Odpoczywać przez tydzień aby pasożyty wykluły się z jajek i uaktywniły.

Powtarzać dawkę przez co najmniej trzy tygodnie a potem odpoczywać przez trzy tygodnie. Powtórzyć cykl trzy razy.

 

Oczyszczanie z metali ciężkich :

Metale ciężkie jak ołów, rtęć i kadm w mikroskopijnych ilościach mogą powodować poważne uszkodzenia w naszym organizmie. Zakłucają normalne funkcje i mogą powodować reakcje alergiczne, zmęczenie, bóle głowy, bóle mięśni, zakłucenia trawienia, zawroty głowy, depresje i uczucie zagubienia.

Jeszcze większym problemem jest ich tendencja do akumulowania się w mózgu, nerkach, nerwach, systemie odpornościowym i tkance tłuszczowej. Niektóre wysoce trujące metale ciężkie, jak kadm, mogą pozostawać w organizmie przez 30 lat. W rezultacie prowadząc do chorób zwyrodnieniowych włączając chorobę Alzheimera, stwardnienie rozsiane, a nawet raka.

Zioła, jak astragalus (traganek), garlic (czosnek), sarsaparilla (kolcorosl lekarska) i red clover (koniczyna łąkowa) mają zdolności zbierania metali ciężkich, tak że mogą one być wydalone z organizmu. Olejki eteryczne również mają naturalne zdolności rozpuszczania nierozpuszczalnych soli metali ciężkich, tak że mogą one być wydalone.

 

Oczyszczanie Krwi : Nalewka Rehemogen

Nalewka ta zawiera zioła, które były tradycyjnie używane przez Wodza Sundance i Indian amerykańskich do oczyszczania krwi. Buduje ona czerwone ciałka krwi i jest zalecana we wszystkich dolegliwościach związanych z krwią..

Program:

Chelatowanie): 2 zakraplacze Rehemogen (50 kropli) w wodzie, 2-3 razy dziennie.

Zaburzenia krwi: wlać 2-3 zakraplaczy Rehemogen (50 – 75 kropli) do wody destylowanej co 2-3 godziny

JuvaTone przyjmowany z Rehemogen traci swoje własciwości.

 

Oczyszczanie zachowawcze:

Styl naszego życia powinien sprzyjać oczyszczaniu cały czas. Intensywność oczyszczania jest sprawą indywidualną. ComforTone, Essentialzyme i ICP przyjmowane razem stanowią mocną synergistyczną siłę.

Program:

3-5 kapsułek ComforTone, rano i wieczorem

3 tabletki Essentialzyme, 3 razy dziennie aby kontynuować trawienie toksycznych odpadków w organizmie od codziennego metabolizmu.

1 łyżka ICP na szklankę wody, rano i wieczorem.

1 łyżka JuvaPower 2 razy dziennie.

 

Niemowlęta i Dzieci

Niemowlęta i dzieci bardzo dobrze reagują na olejki i środki uzupelniające. Jedyna różnica między nimi i dorosłymi to mniejsze dawki.

Niemowlęta: położyć 1-2 krople na dłoń i pocierać ręce aż będą suche. Potem trzymać je nad wybraną częścią ciała niemowlęcia. Działa to bardzo dobrze bez bezpośredniej aplikacji.

Bezpośrednia aplikacja: zmieszać 1-2 krople olejku eterycznego z 20 kroplami oleju V-6 lub bazowego oleju do masażu i nałożyć na spody stóp.

Dzieci: nałożyć 1-2 krople na spody stóp lub gdziekolwiek indziej na ciało jeśli olejek jest rozcieńczony olejem V-6, bazowym olejem do masażu, lub innym olejem roślinnym czy przeznaczonym do masażu. Rozcieńczenie jest zawsze ważnym czynnikiem w zapewnieniu komfortu.

 

Równoważenie Częstotliwości Ciała

Wiele powodów zachwiania równowagi leży w gruczołach dokrewnych, które tworzą elektryczną równowagę w ciele fizycznym.

Kiedy za brak równowagi odpowiadają alergia lub zatoki, gardło lub niewydolność przysadki, należy nałożyć uzupełniający olejek na czubek głowy, czoło i grasice.

Mieszanka Release pobudza harmonię i równowagę przez uwalnianie pamięci urazowej z komórek wątroby, które przechowują uczucia złości, nienawiści i frustracji. Nałożyć równo na wątrobę, nałożyć kompres lub masować metodą Vitaflex punkty na stopach i dłoniach.

Sandalwood (drzewo sandałowe) dotlenia szyszynkę/przysadkę, i tym samym poprawia stosunek i równowagę ciała. Rose (róża) ma częstotliwość 320 MHz, najwyższą ze wszystkich olejków. Jej piękny zapach to rodzaj afrodyzjaku i jest niemal odurzający. Częstotliwość każdej komórki zostaje zwiększona, przynosząc ciału równowagę i harmonię. Rose (róża) jest stymulująca i podnosząca na duchu, tworzy wrażenie dobrego samopoczucia.

Lavender (lawenda) działa bardzo dobrze, chyba, że ktos jej bardzo nie lubi. Harmony zadziała prawdopodobnie w większości sytuacji. Inner Child jest również świetne.

Jeśli występuje ogólne zachwianie równowagi elektrycznej ciała, nałożyć kilka kropli wybranego olejku na każdą dłoń, prawą dłoń należy trzymać nad swoim pępkiem a prawą nad szyszynką i wziąć trzy wolne głębokie wdechy. Położyć ręce na pępku i szyszynce i wcierać zgodnie z ruchem wskazówek zegara trzy razy. Działa to przez pole elektryczne ciała wciągając częstotliwość przez pępek, grasicę i organy węchowe do systemu limbicznego w mózgu aby tworzyć równowagę elektryczną.

Nałożyć Thieves na spody stóp. Sage (szałwia) jest dobra na równoważenie częstotliwości kiedy choroba je obniża.

Harmony nałożona na centra energii (lub czakry) pomaga równoważyć ciało, wzmacniając proces leczenia i ułatwia uwalnianie przechowywanych emocji.

Punkty energetyczne odpowiadające gruczołom dokrewnym to:

- korona (czubek) głowy (szyszynka)

- czoło (przysadka)

- szyja (tarczyca)

- grasica

- splot słoneczny (nadnercze)

- pępek (trzustka)

- pachwina (jajniki/ gruczoły płciowe)

Inne olejki, jakie mogą być użyte to frankincense (żywica olibanowa), myrtle(mirt), valor, 3 wise men i joy.

 

Grupy krwi i produkty uzupełniające dietę ( TO TYLKO HIPOTEZA )

W 1996 roku, dr. Peter J. D’Adamo w swojej książce „Eat Right 4 Your Type” zaprezentował koncepcję oddzielnej diety dla każdej z grup krwi.

Ludzie z grupą krwi A i AB to naturalni wegetarianie i jest im najłatwiej nawrócić się na dietę wegetariańską. Aczkolwiek, ludzie ci mają również tendencje do problemów z tarczycą i nadwagą. Dla nich, ćwiczenia fizyczne zwiększające częstość akcji serca są niezbędne aby zredukować wagę ciała.

Ludzie z grupą krwi B są prawdopodobne najbardziej zrównoważeni jeśli chodzi o potrzeby żywieniowe i mogą z łatwością być wegetarianami lub mięsożercami.

Ludzie z grupą krwi 0 potrzebują dodatkowych protein, najlepiej przez spożycie mięsa. Trudniej jest im się przestawic na wegetarianizm. Ludzie ci mogliby otrzymywać potrzebną porcję protein jeśli spożywaliby prawidlową porcję nasion, orzechów i zbóż. VitaGreen powinien być podstawą dla tej grupy. Ludzie ci często mają problemy z trawieniem. Jedzą więcej ale przyswajają mniej, mają nadmiar gazu, nasycają się szybciej ale prędzej robią się głodni, i zazwyczaj ważą mniej.

Ludzie z grupa krwi 0 maja tendencje do słabego krążenia krwi i w rezultacie może im być zimno w czasie głodówki. Pieprz cayenne poprawia tą sytuację. Można również nałożyć trochę pieprzu cayenne do butów i skarpetek w czasie chodzenia. Pieprz zrobi się wilgotny od parowania stóp i będzie je ogrzewał.

W czasie głodówki, grupa krwi 0 może potrzebować więcej protein. W czasie pierwszych dwóch tygodni ludzie ci powinni brać dwa razy dziennie Body Gize a także VitaGreen trzy razy dziennie. Suplementy te dostarczą niezbędnych protein. Po dwóch tygodnia powinno się je odstawić, ponieważ dla zmiany pamięci DNA trzeba zredukować przyjmowanie kalorii do zera. Organizm przetworzy minimum kalorii według potrzeb.

Grupa krwi to jedna z wielu wytycznych jakie można wziąć pod uwagę wybierając pożywienie i suplementy.

 

Budowanie Ciała

Srodki uzupełniające składniki odżywcze wzmocnione olejkami eterycznymi pomagają wzmocnić i zrównoważyć systemy organizmu. Następujące produkty będą odżywiały, wzmacniały i budowały organizm.

Program:

Power Meal – całkowicie roślinny napój proteinowy z chińskimi wolfberry.

2 miarki (4 łyżki) z płynem 2-3 razy dziennie. Zmieszać z wodą, mlekiem ryżowym lub sojowym. Można mieszać z sokiem pomarańczowym lub jabłkowym, ale może to być zbyt słodkie i obniżać p. można również mieszać z płatkami śniadaniowymi, owocami, deserami i innym pożywieniem.

Połączyć równe ilości Power Meal i BodyGize aby uzyskać wysoko proteinową mieszanką.

Pić według potrzeb.

Master Formula HERS / HIS– doskonały suplement bogaty w multiwitaminy, minerały i amino kwasy.

Grupa krwi 0: 8-10 tabletek dziennie, grupa krwi B: 6-8 tabletek dziennie,grupa krwi A: 4-6 tabletek dziennie.

Essentialzyme – funkcje enzymów dla jasności umysłu i aktywności fizycznej

Grupa krwi 0: 4-8 tabletek dziennie (w zależności od pokarmu spożywanego i pory dnia), grupa krwi B: 8-10 tabletek dziennie, grupa krwi A: 10-12 tabletek dziennie (z powodu skłonności do większych potrzeb trawiennych)

Uwaga: jeśli spożywamy ciężkie proteinowo jedzenie po 3 popołudniu, bardzo pomocne będzie zażycie dodatkowo Polyzyme przed pójściem do łóżka.

Exodus – super naładowana antyutleniaczami formuła wspierająca system immunologiczny

Grupa krwi 0: 6-8 kapsułek dziennie, grupa krwi B: 6-7 kapsułek dziennie, grupa krwi A: 4-6 kapsułek dziennie.

VitaGreen – bogata w proteiny formuła chlorofilowa.

Grupa krwi 0: 8-10 kapsułek dziennie, grupa krwi B: 6-8 kapsułek dziennie, grupa krwi A: 4-6 kapsułek dziennie.

Ultra Young– wspiera zdrowe oczyszczanie i wydzielanie hormonu wzrostu.

Trzy razy psikać na wewnętrzną stronę policzków aby zmaksymalizować absorpcję. Unikać połykania tak długo jak to tylko możliwe aby jak najwięcej zostało wchłonięte przez jamy policzkowe.

Wiek od 15-30 lat: psikać trzy razy, dwa razy dziennie (aby wspomagać odporność). Wiek od 30-45 lar: psikać trzy razy, 2-3 razy dziennie. Wiek 45-65 lat: psikać trzy razy, 4-6 razy dziennie.

Młodzieńczy niedorozwój przysadki: psikać trzy razy, 3-6 razy dziennie.

Psikać 6 dni w tygodniu przez 3 tygodnie a potem odpoczywać przez jeden tydzień i powtórzyć.


Super C
– zachowawczo jedna tabletka dziennie. 2 tabletki dziennie aby wzmocnić system odpornościowy.

Super Cal

2-6 kapsułek dziennie, lub według potrzeb.

Mineral Essence

3-6 zakraplaczy (75 do 150 kropli) w wodzie 1-2 razy dziennie.

Sulfurzyme

Zacząć od 1-2 łyżeczek prze 1-2 dni; zwiększyć do 1-2 łyżek 2 razy dziennie dla najlepszego rezultatu.

 

Dieta Zegarowa

Dieta zegarowa została opracowana przez dr. Charlotte Holms, która prowadziła prywatną praktykę nawet w wieku stu lat w 1989 roku. Dieta ta była oparta na fakcie, że produkcja kwasów żołądkowych i enzymów (pepsyny i kwasu solnego) rozpoczyna się rano (około 6) i zmniejsza się stopniowo w godzinach popołudniowych (pomiędzy 1 i 3). Dieta ta zaleca rozłożenie spożywania białek zwierzęcych i roślinnych tak aby zbiegało się to w czasie z największą produkcją kwasów żołądkowych i enzymów. O ile ciało nie produkuje enzymów rozbijających białka, wysokobiałkowe produkty będą ledwie fermentowały w żołądku i będą powodowały przyrost grzybów i bakterii, kładąc podstawy nie tylko pod niestrawność ale także chorobę.

Idealnie, powinniśmy spożywać całe nasze wysokoproteinowe jedzenie raz dziennie w czasie rannego posiłku. Produkty te to zboża, takie jak owies, kukurydza, proso, mleko sojowe, i brązowy ryż, produkty pochodzenia zwierzęcego, jak sery, mleko i mięso.

Kiedy produkcja kwasów i enzymów w żołądku spada popołudniu, najlepiej jest spożywać jedzenie składające się z prostych i złożonych węglowodanów jak świeże owoce i gotowane i surowe warzywa. Należy unikać mieszania protein i węglowodanów w czasie tego samego popołudniowego lub wieczornego posiłku.

 

Codzienne podtrzymywanie dobrego zdrowia

Ludzkie ciało codziennie potrzebuje określonej dawki substancji odżywczych aby być w dobrej formie. Substancje odżywcze wymienione poniżej zawierają olejki eteryczne, które pomagają podtrzymać prawidłowe trawienie i wchłanianie

Power Meal – zawiera kompletne proteiny.

Można łączyć lub używać indywidualnie: 1-2 miarek z wodą, mlekiem ryżowym, mlekiem owsianym lub innym płynem.

VitaGreen – bogata w proteiny formuła chlorofilowa bardzo korzystna dla wegetarian

Grupa krwi 0: 8-10 kapsułek dziennie, grupa krwi B 6-8 kapsułek dziennie. Grupa krwi A: 4-6 kapsułek dziennie.

Master HIS/HERS– witaminy, minerały i zestaw aminokwasów oddzielne dla każdej płci.

Grupa krwi 0: 8-10 tabletek dziennie, grupa krwi B: 6-8 tabletek dziennie,grupa krwi A: 4-6 tabletek dziennie.

ComforTone – całkowicie naturalny środek oczyszczający okrężnicę.

 

Głodówka

Głodówka jest nazywana najlepszą i jedyną metodą leczniczą natury. Głodówka to unikanie stałego pożywienia i przyjmowaniem płynów, które waha się od nieprzyjmowania żadnych przez samą wodę do świeżych soków. Głodówka może trwać 24 godziny lub kilka tygodni. Głodówka była bardzo długo tradycją w judaizmie, chrześcijaństwie i religiach wschodu. Głodówka religijna może włączać oczyszczanie, skruchę lub przygotowanie do spotkania z Bogiem. Rośnie liczba lekarzy, którzy uznają głodówkę jako metodę leczenia fizycznego, która pozwala nam skupić naszą energię wewnętrzną, przynosząc przejrzystość i zmianę.

Dr Gabriel Cousens pisze, że „głodówka w szerokim kontekście, oznacza powstrzymywanie się od tego co jest trujące dla umysłu, ciała i duszy. Można to rozumieć w ten sposób, że głodówka to eliminacja fizycznych, emocjonalnych i mentalnych trucizn z naszych organów, a nie po prostu ograniczanie lub zaprzestanie przyjmowania pokarmów. Głodówka dla celów duchowych zazwyczaj wymaga do pewnego stopnia odsunięcia samego siebie od obowiązków świata. Może to oznaczać całkowitą ciszę i izolację w czasie głodówki, co może być wspaniałym odrodzeniem dla tych z nas którzy wydają całą energię na zewnątrz.

Głodówka jest generalnie bezpieczna, ale ci którzy cierpią na jakieś schorzenia powinni najpierw skonsultować się ze swoim lekarzem.

Dr. Elson M. Haas zauważa, że głodowanie to katalizator dla zmian i integralna część medycyny transformacyjnej. Pisze on, „ Głodówka jasno poprawia motywację i energie kreatywną, wzmacnia również zdrowie i witalność i pozwala organizmowi odpocząć”.

Niezmiernie ważną korzyścią głodówki jest eliminacja toksyn. Przez zminimalizowanie pracy jaką musi wykonać system trawienny, pozwalamy mu naprawić się i oczyścić z nagromadzonych trucizn. Na początku głodówki, wątroba przetwarza nagromadzony glikogen w energię. Kiedy kontynuujemy głodówkę, niektóre proteiny zostają rozbite, chyba że kalorie zostają dostarczone w sokach.

Najlepsza droga przejścia na wegetarianizmu prowadzi przez głodówkę. Aby być zdrowym, mieć energię i być wolnym od chorób trzeba nauczyć się samodyscypliny i słuchania potrzeb swojego ciała.

Nasze organizmy nie potrzebują mięsa aby zachować dobre zdrowie, chociaż wielu z nas przez lata spożywania mięsa zaprogramowało się aby odczuwać potrzebę jego jedzenia. Nasze ciała mogą zdobyć cale potrzebne białko z diety składającej się z dużego wyboru niemięsnego pożywienia: fasoli, soczewicy, warzyw, pełnego ziarna, nasion, niektórych serów, produktów mlecznych (niepasteryzowanych i o naturalnym kolorze), i okazjonalnie jajek. Jednakże, należy się upewnić, że ilość spożywanych protein jest odpowiednia aby zachować zrównoważone zdrowe ciało.

Ćwiczenia fizyczne sprawiają, że głodówka działa lepiej, zwłaszcza jeśli próbujemy zrzucić wagę.

UWAGA: kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny zasięgnąć porady medycznej zanim rozpoczną głodówkę.

 

Sprawność Fizyczna

Power Meal – 2 miarki, 4-6 razy dziennie z wodą lub mlekiem ryżowym, lub według potrzeb.

.

VitaGreen – na życzenie, od 4 -10 kapsułek dziennie.

Master HIS/ HERS – na życzenie, od 4-8 kapsułek dziennie.

Wzmacnianie systemu odpornościowego

System odpornościowy jest najważniejszy w naszym organizmie. Musi być silny i czuły aby zwalczać zaraźliwe choroby i przeciwdziałać truciznom. Za około 40% funkcji systemu odpornościowego odpowiedzialny jest przewód trawienny, nazywany pirus patchet. Następne 40% jest wypełniane przez gruczoł grasicy, który produkuje komórki stymulujące odporność (limfocyty T).

Środki uzupełniające dietę, które zawierają olejki eteryczne mogą pobudzić funkcje systemu odpornościowego.

ImmuPro – zestaw polisacharydów, beta glikanów, minerałów i olejków eterycznych, uważany za najsilniejszy ze znanych  środków pobudzających odporność.

Zachowawczo: 1 pastylkę raz dziennie przed położeniem się spać.

W razie niedoborów: 2-4 pastylek przed położeniem się spać; 1-2 rano i popołudniu.

Leczniczo: 4-8 pastylek przed położeniem się spać; 2-3 rano i popołudniu.

Exodus II – zmieszany z olejkami, wspomniany w Starym i Nowym testamencie.

Wmasować 3-6 kropli w spody stóp, grasicę, gardło, lub według życzenia.

Exodus – silny srodek budujący odpornosć.

Zachowawczo: 2-4 kapsułek dziennie; osoby z grupą krwi ) mogą zwiększyć dawkę.

Dla słabego systemu: brac 6-10 kapsułek, 3 razy dziennie przez 10 dni potem zmniejszyć. Osoby z grupą krwi A mogą zmniejszyć dawkę.

Sulfurzyme – zawiera MSM i chińskie wolfberry.

Zachowawczo: 12 łyżeczek dziennie z wodą lub sokiem. Można zwiększyć dawkę w razie potrzeby.

W razie niedoborów: zacząć od 1-2 łyżeczek dziennie i dojsć do 3-4 łyżeczek dziennie lub więcej wedlug życzenia.

ImmuPower – mieszanka mająca na celu wzmacnianie, budowanie i ochronę organizmu.

Zachowawczo: 1 kapsułkę dziennie, 3 do 4 razy w tygodniu.

W przypadku niedoborów: przy zapaleniu płuc, grypie lub przeziębieniu, 4 kapsułki dziennie przez 10 dni, odpoczywać 4 dni, potem 1 kapsułkę dziennie przez następne 10 dni.

.

Super C – specjalna forma kwasu askorbinowego, naukowo zbalansowana rutyną, bioflawonoidami i minerałami sladowymi aby równoważyć elektrolity itowarzyszyć wchłanianiu witaminy C. Olejki eteryczne grapefruit (grejpfrut), tangerine (mandarynka), lemon (cytryna) i mandarin mogą zwiększyć aktywnosć tlenu i bioflawonoid.

Thyromin – specjalna mieszanka wyciągów gruczołowych, ziół, amimokwasów, minerałów i olejków eterycznych aby wspomagać grasicę. Gruczoł ten reguluje przemiane materii i temperaturę organizmu i jest ważny dla funkcji odpornosciowych.

.

MineralEssence – dokładnie zbalansowany zestaw olejków eterycznych i ponad 60 minerałów sladowych, które są niezbędne dla zdrowego systemu odpornosciowego. Włączając dobrze znane przeciwutleniacze i srodki wspomagające system odpornosciowy jak cynk, selen i magnez.

 

Inne Produkty Wspomagające System Odpornosciowy

Pojedyńcze olejki:

 • Frankincense (żywica olibanowa) z ravensara (ravensara), thyme (tymianek), helichrysum (kocanka włoska), oregano (oregano), rosemary (rozmaryn), chamomile (rumianek), Idoho tansy (wrotycz zwyczajny), mountain savory (cząber), melissa (melisa), lavender (lawenda), grapefruit (grejpfrut), lemon (cytryna), cinnamon (cynamon), clove (goździk), cumin (kminek), cistus (czystek), melaleuca (drzewo herbaciane), myrrh (mirra), myrtle (mirt), rose (róża), vetiver (kuskus) lub lemongrass (palczatka pogięta)

Mieszanki:

 • Frankincense z Thieves, ImmuPower, Abundance, Acceptance, Humility, R.C. lub 3 Wise Men.

Srodki uzupełniające dietę:

Super B, VitaGreen, Power Meal, ArthroTune, Rehemogen, AlkaLime, Ultra Young, Cleansing Trio, JuvaTone i Wolfberry Bars.

 

Kolejne Kroki do Zachowania Zdrowego Systemu Odpornosciowego

 1. Oczyszczać okrężnicę i wątrobę z substancji toksycnych i nagromadzonych odpadków, które mogą wysysac energię i rozregulowywać czujnosć immunologiczną.

- Cleansing Trio jest kompletnym rozwiązaniem

2. Unikać nadmiernego strachu, niepokoju, depresji, które mogą podkopywać i uposledzać funkcje immunologiczne. Codzienne używanie olejków eterycznych jest optymalne w przezwyciężaniu stresu.

3. Unikać przeciążenia fizycznego i mentalnego, które mogą rozregulować czujnosć odpornosciową. Olejki eteryczne, jak lavender (lawenda), mogą mieć silny wpływ relaksujący na umysł i ciało, tym samym pobudzając funkcje odpornosciowe.

4. Dbać o zdrowe i zrównoważone odżywianie. Dieta bogata w minerały, takie jak magnez, potas, selen, cynk i kwas foliowy graja decydującą rolę w optymalizowaniu czujnosci odpornosciowej.

- Ningxia Red (lub Berry Young Juice) jest bogaty w podstawowe minerały, co jest udokumentowane podwójną aktywnoscią makrofagów w badaniach na Uniwersytecie Stanowym Weber.

- Essential Manna jest bogata w potas, magnez, selen, cynk i wiele innych substancji odżywczych.

- batony Berry Bars są naładowane podstawowymi minerałami, roslinnymi substancjami odżywczymi i FOS (aby zwiększyć przyswajanie minerałów).

5. Unikać zakażonej czy chlorowanej wody.

Chlor hamuje funkcje grasicy i przeszkadza w przyjmowaniu jodu i aminokwasu tyrozyny i tym samym spowalnia metabolizm, krążenie i funkcje obronne organizmu. Chlor jest też wiązany z wrodzonymi wadami u dzieci.

- Dodać 1 krople lemon (cytryna), peppermint (mięta pieprzowa) lub spearmint (mięta) do wody pitnej.

- Używać nie chlorowanej wody do prysznica i kąpieli. Końcówka do prysznica RainSpa jest specjalnie zaprojektowana aby przyjmować sole nasączone olejkami eterycznymi.

6. Pobudzać system odpornosciowy używając wyselekcjonowanych olejków eterycznych i suplementów.

- grapefruit (grejpfrut), lemongrass (palczatka pogięta) i R.C. sprzyjają produkcji leukocytów (białych ciałek krwi).

- ImmuneTune, ImmuPro (zestaw polisacharydów) i Exodus (zestaw ziół) budują i wspieraja system immunologiczny. Exodus II (mieszanka olejków eterycznych) jest uzupelnieniem tych dwóch suplementów.

- VitaGreen stymuluje zdrową krew i pobudza funkcje obronne.

7. Dyfuzować olejki eteryczne aby zredukować liczbe powstających w powietrzu zarazków i wirusów, które mogą przeciążać system immunologiczny.

- ImmuPower i Thieves

UWAGA: nie dyfuzować Thieves jednorazowo dłużej niż 15 do 30 minut, ponieważ cynamon może podrażniać drogi oddechowe.należy upewnić się też, że pokój jest dobrze wietrzony.

8. Inhalacje z użyciem olejków eterycznych mogą zwiększyć funkcje systemu obronnego przez swoje zdolnosci pobudzania podwzgórza. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez dr. Asawa z Japonii i dr. Richardson z Anglii, inhalacje z użyciem czystych olejków eterycznych zwiększają przepływ krwi do mózgu o 15%, a poziom krwi w mózgu rosnie o 25%.

9. Eliminować pasożyty, które osłabiają system odpornosciowy przez jego przeładowanie.

10. Używać olejków eterycznych w masażu i przyjmować jako suplementy. Badania przeprowadzone na Uniwersytetach w Kairze, Genewie i Paryżu wskazują, że olejki eteryczne są jednym z największych znanych źródeł antyutleniaczy.

- Thieves, Exodus II, mountain savory (cząber), abun­dance, ImmuPower.

Rozpuscić 1 lub 2 krople w oleju do masażu lub oleju V-6 i masować grasicę, gardło i spody stóp. Olejki te mogą być też użyte jako uzupełnienie diety: brać 3 krople, trzy do szesciu razy dziennie przez siedem dni. Powtórzyć cykl znowu jeśli trzeba, po czterech dniach odpoczynku.

11. Wspomagać gruczoł grasicy. Grasica jest niezbędna do regulowania metabolizmu ciała, poziomu energii i równoważenia odpornosci.

- Thyromin wzmacnia grasicę

12. Używać przeciwutleniaczy.

- Longevity jest najlepszym przeiwutleniaczem wsród suplementów.

- Berry Young Juice jest najlepszym przeciwutleniającym sokiem.

- Super C zawiera witaminę C i bioflawonoidy i bardzo mocno wspiera odpornosć.

- Essential Manna zawiera bardzo szeroki wybór naturalnych przeciwutlaniaczy.

13. Redukować przyrost drożdży i grzybów w organizmie. Mogą one poważnie uposledzić przeładowany system odpornosciowy. Alkalizujące nie przetworzone pożywienie i FOS (fructoligosaccharides, fruktoligosacharydy) mogą zmnimalizować przyrost grzybów.

- Stevia Select jest super słodkim, niekalorycznym suplementem zawierającym FOS i stevioside.

- Essential Manna to nie przetworzony zestaw alkalizujących substancji odżywczych.

14. Zwiększyć przyjmowanie przeciwutleniaczy kiedy jestesmy narażeni na promieniowanie. Jeśli wiesz, że byłes narażony na promieniowanie i czujesz z tego powodu zmęczenie, lub jeśli latasz publicznymi liniami lotniczymi (z powodu dużego narażenia na promieniowanie związane z dużą wysokoscia) należy zwiększyć dzienna dawkę suplementów przeciwutleniających. Kiedy latamy, należy zwiększyć dawkę 10 dni przed podróżą i kontynuować ją przez 10 dni po podróży.

 

Wytyczne Najzdrowszej Diety

Sniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Niektórzy ludzie pracują godzinę lub dwie przed sniadaniem aby pobudzić apetyt i przygotować system trawienny.

Sniadanie jemy pomiędzy 6 i 7 rano. Nie jemy owoców, cukru ani wysoko glikemicznego jedzenia. Niesłodzony jogurt jest dobrym źródłem przeciwutleniaczy i kultur bifidobakterii niezbędnych dla prawidłowej flory trawiennej. Płatki sniadaniowe mogą zawierać owsiankę, proso, pszenicę, jęczmień, pszenżyto lub ich mieszanki z mlekiem kokosowym, ryżowym, sojowym, serwatką lub mlekiem kozim. Ponieważ nie mamy wystarczająco dużo enzymów aby dać sobie radę z wieloskładnikowym pożywieniem, lepiej nie mieszać wiecej niż 3 rodzaje ziarna lub pożywienia w tym samym czasie. Chleb zawsze powinien być tostowany: zmienia go to z mokrego pożywienia w suche, łatwiejsze do strawienia. Ale powinien być jedzony oszczędnie. Ludzie z grupą krwi A lub B będą przybierać na wadze jedząc jakikolwiek rodzaj chleba po prostu dlatego, że całe ziarno jest dzisiaj modyfikowane.

Według zasady, sniadanie jest najlepszym posiłkiem w ciągu dnia do jedzenia protein, takich jak fasola, ryż, jajka, ryba, itp. Unikać mięsa w popołudniowym posiłku. Dostarczy to więcej energii i witalnosci popołudniu. Lunch powinien składać się z węglowodanów i zestawu węglowodanów z proteinami w formie makaronu (wysokoglikemiczne pożywienie, jesć sporadycznie), mieszanych warzyw, zwłaszcza zielonych i lekkiego mięsa – słodkowodnej ryby i nie fermowego kurczaka. Z posiłkiem pić wodę.

Osoby budujące masę mięsniową powinny spożywać proteiny przed 3 popołudniu jedząc je na sniadanie, przed południem, na lunch i wczesnym popołudniem. Jesć węglowodany i węglowodany złożone wieczorem ze swieżym owocem na przekąskę.

Obiad powinien być jedzony jak najbliżej 3 popołudniu jak to tylko możliwe. Lepiej nie jesć późno w nocy. Zarówno owoce jak i większe warzywa są odpowiednie na wieczorny posiłek. Jeśli musimy zjesć duży ciężki posiłek późno w dzień lub wieczorem, dodatkowa porcja Essentialzyme lub Polyzyme będzie potrzebna aby wspomóc prawidłowe trawienie, zredukować gazy i zapobiec gniciu i przyrostowi grzybów w jelitach.

Trzeba być cierpliwym, może minąć 2 do 2 ½ roku bardzo pilnej pracy aby uzyskać dobre funkcje trawienne organizmu. Słuchaj swojego ciała i udoskonalaj program w miarę zmian zachodzących w twoim organizmie.

 

Cztery Prawa Powrotu do Zdrowia Heringa

Constantine Hering to niemiecki homeopata, który wyemigrował do Stanów Zjednoczonych około roku 1830, uznawany jest za ojca amerykańskiej homeopatii. Sformuował on cztery fundmentalne prawa leczenia:

 1. Leczenie postępuje od najgłębszych częsci organizmu – poziomów mentalnych i emocjonalnych oraz organów witalnych – do częsci zewnętrznych, jak skóra i kończyny.

 2. Kiedy leczenie postepuje, symptomy pojawiają się i znikają z odwróconym porządku chronologicznym swojego występowania.

 3. Leczenie posuwa się od górnych po dolne częsci ciała. Znaczy to, że symptomy dotyczące głowy znikną szybciej niż symptomy w żołądku. Toksyny głęboko w okrężnicy zostaną uwolnione szybciej niż te z bardziej zewnętrznych obszarach.

 4. Najbardziej teraźniejsze choroby odejdą jako pierwsze. To znaczy, że symptomy grypy przebytej miesiąc temu przejdą wczesniej niż symptomy zapalenia oskrzeli, na które cierpielismy dwa lata temu.

 

Leczenie Napromieniowania / po radioterapii /

Odtwarzanie właściwej flory bakteryjnej w jelitach.

Jeśli przyjmujemy antybiotyki lub jestesmy poddawani chemiotrapii lub napromieniowaniu: przyjmować 3 kapsułki, 3 razy dziennie przez tydzień po zakończeniu leczenia antybiotykami lub interwencji medycznej.

Dbanie o florę bakteryjną w jelitach:

Przyjmować 3 kapsułki Royaldophilus, 3 razy w tygodniu.

Jogurt jedzony przed lżejszymi posiłkami także pomaga dostarczać przyjacielskiej flory. Zapotrzebowanie na jogurt wskazuje czasami na brak tolerancji produktów mlecznych.

U pacjentów poddawani naswietlaniom, nasycać dane miejsce 10 dni przed planowaną terapią melaleuca alternofilia (drzewo herbaciane) lub melaleuca ericifolia. Przyjmować 4 podwójne kapsułki 00 dziennie, przed, w czasie radiacji i przez 30 do 60 dni po leczeniu.

 

 

 

Zainteresowany? Złóż zamówienie ...