SYMPTOMY KTÓRE LECZĄ CHOROBY

Symptomy (objawy) są często naturalną ochroną organizmu.
Nazywamy je chorobami, choć w rzeczywistości leczą chorobę

 

Wydalanie resztek pokarmowych i innych nieczystości z krwiobiegu oraz tkanek jest dokonywane przez organy wydalające (płuca i nerki) oraz system limfatyczny Nie trzeba wdawać się w szczegóły; ogólnie rzecz biorąc organy te odgrywają główną rolę w utrzymywaniu naszego organizmu w czystości. Jednakże jeśli prowadzimy niezdrowy tryb życia resztki pokarmowe będą gromadzić się w naszym organizmie. Jest to ogromnie szkodliwe, bo nieusuwane toksyny zatruwają wszystkie tkanki.
Na szczęście organizm ma wiele „środków pomocniczych", które stosuje w momencie, kiedy narządy wydalania są przeciążone. Czynniki te pomagają w usuwami toksycznych substancji. Dotychczas mogliśmy poznać korzystną rolę zarazków mających za zadanie usunąć resztki pokarmowe i toksyczne substancje z organizmu. Musimy również zdać sobie sprawę, że objawy chorób zakaźnych, takie jak: bóle gardła gorączka, wymioty itp. też są „środkami pomocniczymi".
Przeanalizujmy dokładniej objawy chorób zakaźnych.

Czytaj dalej...

ZAKWASZENIE ORGANIZMU

Gospodarka kwasowo-zasadowa

Gospodarka kwasowo-zasadowa ma decydujący wpływ na wszelkie procesy życiowe zachodzące w naszym organizmie. Najlepszy dla nas jest stan równowagi kwasowo zasadowej, co odpowiada wartości pH moczu 7. Przy odczynie pH moczu powyżej 7 przeważają w nim składniki zasadowe.

Jeżeli wartość pH moczu spada poniżej 7 - przeważają kwaśne składniki moczu. Jeśli pH jest poniżej 6, następuje patologiczne zachwianie równowagi. W przypadku długotrwałych przesunięć pH w stronę odczynu kwaśnego, wzrasta udział kwaśnych produktów przemiany materii w płynach komórkowych i w moczu, co może prowadzić do poważnych zaburzeń w organizmie.

Czytaj dalej...

ŻYLAKI (PAJĘCZE ŻYŁY)

Niebieski kolor żylaków świadczy o tym że w żyłach i otaczającej tkance są skrzepy zgęstniała krew z krwotoku naczyń włosowatych otaczających żyły. Ta krew musi być rozpuszczona i z powrotem wchłonięta przyswojona przez system krążenia. Helichrysum pomaga rozpuścić zakrzepniętą krew w otaczającej tkance.

Czytaj dalej...

ZATOKI

Olejki eteryczne o terapeutycznej jakości takie jak Ravensara wzmacniają system oddechowy i udrażniają obszar płuc oraz zwalczają skutecznie infekcje dróg oddechowych zwłaszcza górnych.

Czytaj dalej...

WIRUSOWE ZAPALENIE WATROBY TYPU C

Wątroba jest największym ludzkim wewnętrznym organem i głównym narządem usuwającym trujące substancje z ludzkiego organizmu. Nawet trucizny znajdujące się w powietrzu którym oddychamy - są filtrowane w wątrobie włączając w to syntetyczne chemikalia zawarte w odświeżaczach powietrza, czyszczących aerosolach, farbach spryskiwaczach na owady, robaki itp. Lecz nawet filtry wymagają
oczyszczania. Olejki z Ledum, Ziaren Selera i Kocanki od dawno sa znane z uwagi na ich doskonałe właściwości oczyszczania wątroby,
Kompozycja olejków stworzona w YLEO była klinicznie badana przez cały 2003 rok pod względem jej zdolności do usuwania rtęci z tkanek ciała. Badania te oraz studia monograficzne nad ta kompozycją przeprowadzone były w owym 2003 roku pod przewodnictwem dr. Nauk medycznych Rogera Lewisa w Young Life Research Clinic w Provo w stanie Utah w USA.

Czytaj dalej...

Zainteresowany? Złóż zamówienie ...