Jedynka
Dwójka
Trójka
Czwórka
Piątka
WYPRÓBUJ NASZE PRODUKTY

Złóż zamówienie

previous arrow
next arrow

Niesamowita Historia

OLEJKI ETERYCZNE BYŁY UŻYWANE W CZASACH BIBLIJNYCH 

 

Dr. Gary Young.

Jednym z obszarów studiów i badań, który był naprawdę ekscytujący w czasie moich podróży do obszarów starożytnego Egiptu i także do Izraela, było Biblijne powiązania pomiędzy Chrystusem i olejkami eterycznymi. Powiązania, o których czytamy w Biblii są bardzo interesujące.
Wzmianki te można znaleźć w całej Biblii. Ale po czasach Chrystusa już nie tak często jak przed. Mojżesz otrzymał cały przepis do opracowania aby pomóc dzieciom Izraela. Wiemy, że Hyssop (hizop) został użyty w czasie wielkich plag w Egipcie aby ochronić dzieci Izraela przed zarażeniem się chorobą. W wielu miejscach Frankincense (żywica olibanowa, kadzidło) jest wspomniany jako „święty olej namaszczenia”. Frankincense jest znany w historii jako olej używany do leczenia chorób psychicznych i emocjonalnych.

Kiedy wcześni Egipcjanie używali olejków do swoich duchowych i religijnych rytuałów, wierzyli (opierając się na dowodach lub nie), że im więcej perfumowanych olejków zapachowych będą mieli na sobie, tym bardziej przybliży ich to do bogów. Wierzyli oni również, że im bardziej uperfumują swoje ciała, tym większą przyjemność sprawią swoim bogom. Więc Egipcjanie – zwłaszcza królowie, faraonowie, kapłani, królowe i kapłanki – oddawali część samym sobie przy pomocy olejków każdego dnia, a być może nawet kilka razy dziennie.
Kiedy czytamy niektóre historie o Kleopatrze i królach Egiptu, dowiadujemy się, że dosłownie kąpali się oni w olejach i byli masowani nimi kilka razy dziennie. Nosili oni też na głowach stożki nasączone olejkami z woskiem pszczelim i tłuszczami. Kiedy wysoka temperatura w ciągu dnia topiła wosk, tłuszcze i olejki spływały w dół po szyi na całe ciało, perfumując je przez cały dzień. Egipcjanie byli mocno przekonani, że olejki posiadają wartości, które pozwolą im wejść do królestwa duchowego.

 

NAMASZCZANIE OLEJKAMI

Egipcjanie byli bardzo świadomi i nastrojeni do swoich potrzeb i sposobu ich zaspokajania. Namaszczanie to święty rytuał, który był odprawiany przez starożytnych ludzi przez całe tysiąclecia. Jest to coś czego nie praktykuje się często i nie mówi dużo w dzisiejszym świecie.
O namaszczaniu olejkami zawsze słyszymy w Biblii. Mówi się o tym wiele razy, ale nie zawsze rozumiemy albo zdajemy sobie sprawę z pełnego znaczenia namaszczania. Używając olejków zawartych w Seventh Heaven nakładaj je z przeświadczeniem, że namaszczasz się świętymi olejkami danymi nam przez Boga.

Podstrony:

Kontakt

tech. farmacji Grzegorz Dulas (Olejki Lecznicze)
Telefon/E-maill:
+48 784-015-302
Address:
ul. M. Konopnickiej 15,
95-040 Koluszki
łódzkie
Polska

Zainteresowany? Złóż zamówienie ...