Jedynka
Dwójka
Trójka
Czwórka
Piątka
WYPRÓBUJ NASZE PRODUKTY

Złóż zamówienie

previous arrow
next arrow

Young Living

JAK DZIAŁAJĄ OLEJKI TERAPEUTYCZNE ?

 

Nasze zmysły łączą nas ze światem zewnętrznym dzięki którym reagujemy na otoczenie. Terapeutyczne Olejki Eteryczne „Essential Oils” wypełniają nasze zmysły i stanowią przełączniki sterujące reakcjami w naszym ciele fizycznym i umyśle.

Zapach jest substancją bazującą na pamięci i wspomnieniach. Często wystarcza jeden wdech i nasza pamięć wraca do wspomnień z dzieciństwa przynosząc myśli, twarze, uczucia, od dawna zapomniane. Jak to się dzieje ?  Zapachy składają się z bardzo subtelnych molekuł które unoszą się w powietrzu. Miliony receptorów pokrywa wewnętrzną powierzchnię naszego nosa. Zapachy powodują że receptory włączają się do działania i wysyłają informacje do układu limbicznego w mózgu. Stąd informacje są przesyłane do innych części mózgu aktywując myśli i pobudzając pamięć. Stymulowana jest również przysadka mózgowa w celu uwolnienia chemicznej informacji która przekazywana jest od różnego rodzaju gruczołów poprzez krew i powoduje różnego rodzaju oddziaływanie tych gruczołów. Jednocześnie zapach pozwala wyzwolić cały szereg reakcji psychicznych i emocjonalnych. Wszystko to dzieje się w ciągu ułamków sekund.

 Z uwagi na budowę molekularną  Terapeutycznych Olejków Eterycznych „Essenatial Oils” są one natychmiastowo absorbowane po nałożeniu na skórę.  Delikatnie penetrują jej wierzchnią warstwę. Zwykle już chwilę po nałożeniu ich na ciało mamy możliwość wdychać ich wspaniały zapach. W momencie kiedy wchłaniając się osiągną głębszą warstwę skóry zaczynają działać w różnorodny sposób na różne części naszego ciała w zależności od zastosowanego olejku.

Terapeutyczne Olejki Eteryczne „Essenatial Oils” są nie tłuszczące i zupełnie różne od popularnych olejów roślinnych. Naturalna esencja rośliny, bezpowrotnie stracona we wszystkiego rodzaju suszonych ziołach została zachowana w Olejkach Eterycznych. Absorbowane lub wdychane mają natychmiastowe działanie i dają często natychmiastowe rezultaty.

Istnieje ogromna różnica pomiędzy olejkami aromatycznymi (które posiadają jedynie przyjemny zapach) i olejkami terapeutycznej jakości. Jakość olejków produkowanych przez Young Living Corporation jest udokumentowana przez naukowców i profesjonalne placówki medyczne weryfikujące efektywność ich działania.

Wiele odnotowanych efektów działania olejków jest opartych na najwyższej jakości nie zmienionych w jakikolwiek sposób olejkach terapeutycznej jakości.  Nie spodziewaj się że tanie podróbki olejków które tylko przypominają naturalny zapach oryginalnych roślin będą miały takie same efekty terapeutyczne. Jeśli używasz olejków i nie uzyskujesz oczekiwanych efektów – jest to spowodowane tym że używasz prawdopodobnie olejków o obniżonej jakości lub (jeszcze gorzej) olejków zawierających komponenty chemiczne.

Firma Young Living produkuje tylko i wyłącznie olejki o terapeutycznej jakości.

TERAPEUTYCZNE OLEJKI ETERYCZNE OLEJKI AROMATYCZNE
Pełna esencja zapachowa korzeni, liści i kwiatów delikatnie destylowanych z organicznie wyhodowanych roślin. Rezultatem jest niezmieniony olejek znajdujący się w takim samym stanie w jakim znajduje się w roślinie. Zapach olejku może być sztucznie wzmacniany poprzez dodanie chemicznych komponentów. Zapach może być zmieniony z uwagi na stosowanie w czasie hodowli roślin pestycydów, fungicydów, oraz nawozów sztucznych.
Olejki uzyskiwane są z właściwego drzewa botaniczno-genealogicznego rośliny, co zapewnia znajdującą się w olejku odpowiednią ilość naturalnych komponentów. Olejek aromatyczny zmodyfikowany syntetycznie w celu uzyskania oczekiwanego zapachu, nie posiadający właściwości terapeutycznych.
Najczystsza woda pochodząca z potoków górskich używana do procesu destylacyjnego zapewnia odpowiednią jakość olejków wolną od jakichkolwiek dodatków. Zwykle woda używana do destylacji jest tradycyjną wodą wodociągową z dodatkiem chloru, fluoru i szeregiem innych dodatków chemicznych które wchodzą w reakcję chemiczną z destylowanym materiałem.
Użycie długiego procesu destylacyjnego i niskich temperatur pozwala na zamknięcie w uzyskanym materiale pełnej esencji i gamy oczekiwanych komponentów.

Destylatory wykonane odpowiednią technologią z odpowiednich stopów metali zapewniają zachowanie wszystkich komponentów olejku po zakończeniu destylacji.

Wysokie ciśnienie, wysoka temperatura i metalowe destylatory których powierzchnia reaguje z materiałem do destylacji powoduje że większość subtelnych komponentów mających lecznicze działanie jest zniszczona.
Proces ten zapewnia otrzymanie autentycznych terapeutycznej jakości olejków. Proces ten pozwala uzyskać niskiej jakości, chemicznie modyfikowane olejki aromatyczne.

JAK UŻYWAĆ OLEJKI TERAPEUTYCZNE ?

1. Bezpośrednie nakładanie na skórę. W razie potrzeby powinny być rozpuszczane.

Przed rozpoczęciem terapii zawsze należy wykonać test alergiczny (nakładając olejek na bardzo niewielką powierzchnię i obserwując skórę przez ok3-5 min).

2. Bezpośrednie inhalacje. Nanieś kilka kropli na środek dłoni, lub na serwetkę. Ułóż ręce na kształt miseczki, przyłóż do twarzy zakrywając usta i nos. Wdychaj powoli.

3. Masaż. Zmieszaj 10-12 (5 dla dzieci) kropli twojego ulubionego olejku z jedną uncją olejku bazowego (V-6) i nakładaj na ciało wpasowując je w odpowiednie miejsca.

4. Używaj zamiast perfum, wody toaletowej i wody kolońskiej. Zapachy wielu olejków terapeutycznych mogą z powodzeniem konkurować z wieloma drogimi i nasyconymi chemią kosmetykami.

5. Środki higieny osobistej. Produkowane przez Young Living szampony, pasty do zębów, kremy, balsamy i piklingi zawierają olejki terapeutyczne jako dodatek wzbogacający ich działanie i dodający im unikalny zapach.

6. Dodaj 2-3 krople olejku terapeutycznego do specjalnego Żelu do kąpieli. Umieść zawartość w wannie z ciepłą wodą. Polecane są zestawy „Aqua Essence Bath Pack”.

7. Rozpylanie. Oczyść swoje pomieszczenie, popraw swój stan emocjonalny za pomocą specjalnych rozpylaczy / difuzerów, które rozprowadzają olejki w ich niezmienionej chemicznie formie. UWAGA: Niedopuszczalne jest podgrzewanie olejków terapeutycznych gdyż gubią one swoje subtelne komponenty które właśnie posiadają lecznicze działanie.

8. Nawilżacz powietrza. Olejek Lawendowy jest idealny aby stosować go w pokojach dla dzieci. Przynosi unikalny delikatny zapach, działa kojąco, leczniczo na drogi oddechowe, skórę, uspokaja.

9. Dodatek do żywności. Olejki produkowane przez Young Living są jedynymi dopuszczonymi oficjalnie do użytku wewnętrznego, dlatego są one dodawane do większości produktów podwyższając ich terapeutyczne właściwości oraz wchłanianie do organizmu przyjmowanych minerałów, witamin itp. UWAGA: Zawsze przed użyciem olejku wewnętrznie skonsultuj swoje działanie z osobą profesjonalnie zajmującą się zdrowiem.

10. Kompres. Użyj 2-3 krople nakładając na odpowiednie miejsce. Po nałożeniu przykryj to miejsce ręcznikiem zanurzonym w gorącej wodzie (ręcznik powinien być dobrze wykręcony) na 5-15 min. Jeśli pojawi się silne pieczenie skóry, nałóż olejek V-6 (lub jakikolwiek naturalny olej roślinny).

11. Niektóre olejki mają silne właściwości bakteriobójcze w związku z tym tworzą niekorzystne środowisko do rozwoju i życia bakterii. Dodaj olejek do płynu do mycia naczyń, do płynu do czyszczenia wanny, toalety itp. Zalecane olejki to: LEMON, PEPERMINT, MELROSE, PURIFICATION.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

 

- Czytaj dokładnie nalepki na olejkach, jako że niektóre z nich występują w kilku odmianach.

- Zawsze testuj olejki przed pierwszym ich użyciem

- Przechowuj olejki z dala od dzieci

- Nakładając olejki na ciało unikaj oczu i okolicy oczu.

- Niektóre olejki cytrusowe  (np. Lemon) mogą powodować negatywną reakcję skóry przy bezpośrednim

wystawieniu jej na słońce.

- Nie przyjmuj olejków wewnętrznie bez uprzedniej konsultacji z profesjonalistą z dziedziny aromaterapii

- Nie przyjmuj olejków w okresie ciąży bez odpowiedniego nadzoru personelu para medycznego lub  aromaterapeuty

Kontakt

tech. farmacji Grzegorz Dulas (Olejki Lecznicze)
Telefon/E-maill:
+48 784-015-302
Address:
ul. M. Konopnickiej 15,
95-040 Koluszki
łódzkie
Polska

Zainteresowany? Złóż zamówienie ...